Follow by Email

4 Ekim 2011 Salı

Yaratıcı dekorasyon fikirleri

Ben sanki her an bir evi baştan aşağı döşeyecekmişim gibi, o site senin bu site benim, o dergi senin beriki şunun.. bakınıp duruyorum. Beğendiklerimi burada paylaşayım millete belki faydam olur dedim.


Dekorasyonda hoşlandığım detaylara bakarken farkettim ki benim country vintage karışımı bir tarzım var. Burada paylaştıklarım da benim beğenilerime uygun şeyler haliyle...
 


Gıcır gıcır cilalı mobilyalar, benzer döşenmiş evler bana çok sevimsiz geliyor. Kişiliksiz geliyor hatta herşeyden önce. Yaşanmışlığı, emeği gösteren hatırası olan, ortamı sıcak-samimi kılan döşemeyi yakın buluyorum kendime, öyle evleri olanları da daha sıcak bulduğumu söylemeliyim:)
hayır bunları görünce işin kötüsü fena fena fikirler geliyor aklıma... gidip birinin eskimiş penceresini kapısını sökmem an meselesi!:)
Ne yapacağımı/yapmak istediğimi ben de şaşırdım doğrusu. Bir patchwork yapsam diyorum, yok yok dikiş daha güzel, sonra dur ben seramik kursuna gideyim diyorum...ama yok yok en iyisi dantel yapabilen dikiş dikebilen birilerini tutayım fikirlerimi uygulatayım diyorum...diyorum da diyorum yani daha bir uygulama yok.


Bu kavanozlara bayıldım, evde oturup böyle şeylerle uğraşasım var, ev kadınlarına özeneceğim hiç aklıma gelmezdi. 30 larım ise ev kadını olmadığım için vahlanmakla geçmesin diye yakın zamanda böyle işlere kalkışıp bir mini dükkan açabilirim, belli mi olur...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder