Follow by Email

2 Şubat 2012 Perşembe

Dekorasyon / yaratıcı fikirler... öyle karman çorman bir şeyler işte...

Bugünlerde evde vakit geçirmek trend oldu. Evin kişiliği yansıttığını düşünüyorum ben fazlasıyla.
Mesela  çocuksu objelerden hoşlanıyorum, eski şeylerse beni can evimden vuruyor. Country ve rustik tarzda dekorasyonu çok seviyorum. Öyle çok yeni gıcır gıcır cilalı şeyler hiç bana göre değil. Eskimiş görünümlü yaldızı dökülmüş rengi atmış cilasını yitirmiş objeleri seviyorum. Farklı stilleri sentezleyen dekorasyonu da hoş buluyorum. Zaten ikizlerin evlerinde sadelik aramamak gerekirmiş.
Farklı renklerin sentezinden hoşlanırlarmış, belirli renk tonlarının baskın olduğu mekanlar onlara göre değilmiş.

burçlara göre ev dekorayonu , okuyun bakalım uyuyor mu size de  http://piy10.net/ikizler-burcuna-gore-ev-dekorasyonu/


fikir ilginç geldi ,özellikle çizim yeteneği olanlar kimbilir daha neler neler çizebilir...
sarmaşıklara bayılıyorum, yurtdışında yaygın olan evlerin sarmaşıkla kaplı oluşu, bizim ülkemizde pek görülen bir şey değil. ya börtü böcek korkusu ya bakım zorluğu...bilemiyorum
bavulların dekorasyonda kullanılmasını zevkli buluyorum. özellikle vintage görünümlü olanları. burada kullanım şekli de ayrıca çok hoş olmuş.
Örgü örmeyi bilmeyi isterdim, el işi ile ilgili hiç bilgim becerim yok maalsef:( Günün birinde ilgileneceğim iş bu taraz yaratıcılık gerektirirse hepsini öğrenmek niyetindeyim. Şimdilik bunu becerebilen kadınlara fikirlerimi yaptırtma taraftarıyım:)

Normalde hep boy hizasına asılan tabloların, burada görüldüğü gibi yerleştirilmesi gayet güzel olmuş.
Acaba diyorum galvanizle uğraşan usta nerden bulurum. Bunu yaptırmak mümkün müdür? Böyle ustaların yerlerini öğrenmek ve beğendiğim şeyleri gidip uygulatmak istiyorum. Bu blogu okuyup bu konuda bilgisi olanlar lütfen bana mesaj atsın:)
Abajur şapkalarından da sıkılıyorum pek çok şeyden çabuk sıkıldığım gibi. Evi, eşyaların kılıflarını, objleri mevsimlere veya yılbaşına göre değiştirmeyi seviyorum. Sıkıcılıktan kurtarıyor yaşanan mekanı. Hem madem kılık kıyafet değiştiriyoruz evin giysileri neden değişmesin ama değil mi!?

Şimdi tahta boyası meselesine taktım, en kısa zamanda evdeki eşyaların bir kısmına ve bir duvara bunu uygulatacağım. Yazıp çizmek sonra silmek sonra yine kafama göre çizikirmek istiyorum. Yukarıda görülen uygulamada son derece başarılı olmuş.
Yılbaı süsü vs tasarlamak çok zevkli olmalı. Mesela bir dala bakarken benim hayal edemediğim şeyi ne güzel yapıvermişler.

Ya da alt resimde olduğu gibi kavanoz içine çam yaprağı yerleştirip sofra süslemede kullanmak...Evm küçük, yerim dar diyenlere örnek olsun diye koydum bu fotoğrafı.

Hah işte az evvel bahsettiğim kara tahta duvar:)

Çerçevesinin içinde ille de bir sanat eseri ya da fotoğraf olmak zorunda değil ya, ne güzel olmuş böylesi...
yazın orda burda ben de taş topluyorum nasılsa bir şekilde bir yerde kullanırım diye. ama böylesi aklıma gelmemişti hiç.


Buyrun yatak başı olarak meyve kasası kullanılmış bana göre cilalı oymalı bir yatakbaşındna bin kere güzel:)
Boşu boşuna şamdan almaya lüzum yok, şişeler klasik bir şamdandan çok daha iyi görmüş bu işi!
Sofra kurmayı severim, sıradan peçeteliklerin yerine böyle değişik şeyleri kullanmayı da...

Demiştim ya çerçeve içinde ille resim olmasına gerek yok, çocukluk ayakkabınızı bile çerçeveletebilirsiniz.
Böyle bir çorap mesela Yargıcı'da 39 TL. Kendiniz yapın çok daha ucuz. Minik bir dantel parçası ve bir terzi ücretiyle en fazla 10 TL. bu çorap.Hediye paketlemek
  de hediye kadar önemli. kendin yapıyorsan hele...
1 yorum: